Güvenli İnternet Günü / Safer Internet Day / 13 Şubat 2024Bizi Takip Edin:

#gig2024, #güvenliinternetgünü, #SID2024, #SaferInternetDay

HAKKIMIZDA

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, internetin bilinçli ve güvenli kullanımını sağlamak, internetin sadece zararlı yönlerini değil, getirmiş olduğu fırsatları da çocuk, genç ve ailelere ulaştırmak amacıyla bilinçlendirme amaçlı çalışmalara ağırlık vermektedir. Bu doğrultuda BTK bünyesinde 2016 yılında kurulan “Güvenli İnternet Merkezi” ile internetin bilinçli ve güvenli kullanımına ilişkin yürütülen bilinçlendirme çalışmaları daha etkili ve verimli hâle gelmiştir. Güvenli İnternet Merkezi (GİM) Avrupa ülkelerindeki Güvenli İnternet Merkezleri ile benzer olarak Bilgi ve İhbar Merkezi, İnternet Yardım Merkezi ve Bilinçlendirme Merkezi olmak üzere 3 bileşenden oluşmaktadır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, internetin ve teknolojinin bilinçli ve güvenli kullanımı konusundaki farkındalık faaliyetlerini, hazırladığı bilgilendirici içerikleri bilinçlendirme web siteleri ve sosyal medya hesaplarından paylaşarak etkin bir şekilde sürdürmektedir.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun internet ve teknolojinin güvenli ve bilinçli kullanımına yönelik;

• Bilinçlendirme portalı “https://www.guvenliweb.org.tr/”,

• İnternet kullanıcılarının çevrimiçi ortamda karşılaştıkları problemlere ilişkin destek sunan “https://internetyardim.org.tr/” portalı,

• Çocuklara güvenilir, bilgilendirici ve eğlenceli bir mecra sunan “http://www.guvenlicocuk.org.tr/

• Dijital oyunlara ilişkin bilinçlendirme portalı “https://www.guvenlioyna.org.tr/” bulunmaktadır.

 

 


Sayfa yükleniyor...

Toast Alert...